Požární ochrana očima dětí 2024

I v letošním školním roce se děti ze školy a školky zapojily do literání a výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí, kterou pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Do okresního kola jsme odeslali 5 literárních a 11 výtvarných prací. V okresním kole uspěli hned 4 naši žáci. V literární části Tobiáš Fafílek získal ve své kategorii 3. - 5. tříd 1. místo a v kategorii 6. - 7. tříd získal Jan Daněk 2. místo a Radim Novák 3. místo. 3. místem byl ve výtvarné části soutěže v kategorii 1. - 2. tříd Michal Skála. Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 3. 5. v Loveckém zámečku Karlštejn. Všichni ocenění se svými pracemi postoupili do kola krajského. V něm byl z naší školy úspěšný Michal Skála, který získal v krajském kole 1. místo a zajistil si tak postup do kola celostátního. Slavnostní předávání krajského kola proběhlo 19.5. v Základní umělecké škole v Holicích. Součástí této akce byla i možnost navštívit Africké muzeum Dr. Emila Holuba. S napětím jsme očekávali, jak se bude Míšovi dařit v obrovské konkurenci těch nejlepších prací z celé republiky. Obrovskou radost jsme měli ze zjištění, že Míša v tomto kole získal 2. místo. Je to po dlouhé době, kdy se náš žák probojoval až do nejvyššího kola. Slavnostní předávání cen proběhlo 20. 6. na hradě Bouzov. Všem oceněným gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů nejen v této soutěži.

L. Tomášková