Školní stravování je služba organizovaná a dotovaná státem, proto stát určuje, jak by mělo vypadat složení školních obědů. Řídí se Vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování. Vyhláška stanovuje dva základní požadavky. Finanční limit na nákup potravin a průměrnou měsíční spotřebu určitých druhů potravin na jeden oběd tzv. spotřební koš. Tomu odpovídá i

Platby za stravné:

Obědy se platí zálohově – trvalým příkazem z bankovního účtu rodičů a to vždy do 25. dne předchozího měsíce.

V praxi to znamená, že pro příští školní rok bude první platba provedena např. 18. srpna 2024 a poslední 18. května 2025. Takto se to bude opakovat pro každý další školní rok. Z tohoto důvodu je nutné, aby si rodiče včas zabezpečili trvalé příkazy u svých bankovních ústavů – nezaplacené obědy nelze odebírat ani přihlásit! Stravné lze ve výjimečných případech platit „hotově“. Trvalé příkazy na stravné na každé dítě si prosím vystavte na dobu od srpna do května (to znamená na 10 měsíců).

Platby za stravné poukazujte na účet školní jídelny u Moneta Money Bank, a.s.:

Číslo účtu: 269512762/0600                             Variabilní symbol: (bude vygenerován a přidělen vedoucí školní jídelny)

Ceny obědů:

Věk 7 – 10 let           26 Kč / 1 oběd 520 Kč / měsíčně při plném stravném

Věk 11 - 14 let         28 Kč / 1 oběd 560 Kč / měsíčně při plném stravném

Věk 15 let a více      32 Kč / 1 oběd 640 Kč / měsíčně při plném stravném

Ceny jsou orientační, platné od školního roku 2024/2025. Pokud se ceny obědů změní, budou zveřejněny na stránkách školy a budete o tom vedoucí ŠJ informováni.

Vyúčtování odebraných obědů se provádí jednou ročně vždy k 30. červnu. Vzniklé přeplatky budou rodičům vráceny na jejich účty v červenci a srpnu. K tomuto účelu musí rodiče oznámit vedoucí školní jídelny číslo svého účtu, pokud změnili během roku banku.

Rodiče si mohou pro stravování svých dětí stanovit libovolný počet dnů v týdnu (možnost volby i dnů v lichých a sudých týdnech). Doporučujeme rodičům, aby v prvním měsíci (září 2024) stravné zaplatili v plné výši měsíčního stravného z důvodu možných změn rozvrhu.

Obědy vydávají pomocí čipů, které si lze koupit v kanceláři školní jídelny za vratnou kauci 150 Kč.

První oběd

Tedy datum, od kdy bude dítě chodit na obědy, musí rodič osobně, telefonicky nebo e-mailem přihlásit. (Týká se to hlavně prvního dne ve školním roce, kdy děti stráví ve škole přibližně jednu hodinu.) To platí po celou školní docházku, vždy pro nový školní rok. Dále jsou obědy přihlašovány automaticky na každý měsíc dle vámi zvoleného rozpisu.

Odhlášky obědů:

1. Telefonicky na tel.: 601 508 657 (přímo u vedoucí školní jídelny nebo na záznamník).
  2. E-mailem na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  3. Osobně v kanceláři školní jídelny.
  4. Přes internet na www.strava.cz, kdy nelze odhlásit oběd ze dne na den, ale až na následující den (tzn. v pondělí na středy a dále, v pátek na úterý a dále). Objednávku lze brát za vyřízenou, až když dostanete potvrzení na vaši e-mailovou adresu.Přihlašovací údaje na stránky www.strava.cz dostanete při odevzdání přihlášky.

Odhláška obědů je možná nejpozději do 6:00 hod. na příslušný den. V případě nemoci strávníka je možné si první den odebrat oběd do vlastních nádob v ceně dotovaného oběda, další dny je nutno uhradit plnou cenu oběda ve výši 92,- Kč. Za neodhlášené, tzn. propadlé obědy, bude účtována též plná cena oběda.

Nezaplacení obědů na nový měsíc neznamená odhlášení obědů!

Odevzdanou přihláškou se přihlašujete ke stravování na celou dobu školní docházky. Změny musí být nahlášeny vedoucí školní jídelny (změna čísla účtu, změna stravovacích zvyklostí nebo ukončení stravování,…).

V případě nejasností neváhejte zavolat na telefonní číslo školní jídelny: 601 508 657, nebo napsat na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi vám odpovíme na vaše dotazy.