Školní poradenské pracoviště funguje na naší škole od září roku 2009. Na tomto pracovišti se pravidelně setkávají paní ředitelka, výchovná poradkyně, školní metodička prevence, školní psycholožka a koordinátorka podpory nadání.
Každý z nás zde plní své poslání a cíle, avšak spolupráce mezi námi a se všemi subjekty školy je stěžejní pro budování primární prevence jak školní neúspěšnosti, tak i sociálně nežádoucích jevů. Důležitou součástí práce ŠPP je také podpora při vedení pravidelných třídnických hodin i včasná intervence při aktuálních problémech jednotlivých žáků i třídních kolektivů, tak aby se předešlo závažnějším obtížím. Mezi naše další činnosti patří poradenské a konzultační služby pro žáky, jejich rodiče a pedagogy, pomoc při zvládání a řešení výukových, výchovných i vztahových obtíží, podpora vzdělávání žáků nadaných a mimořádně nadaných a podpora vzdělávání a sociálního začleňování žáků z odlišného kulturního prostředí. Pro žáky 9. tříd a jejich rodiče poskytujeme i kariérové poradenství k podpoře vhodné volby vzdělávací cesty a pozdějšímu profesnímu uplatnění.