Vyzkoušej si svařování!

Ve středu 2. října 2024  se zájemci z deváté třídy vydali do nedaleké Litomyšle na tradiční Technohrátky.  Hlavním cílem tohoto projektu je podpora technických profesí a řemesel a zvýšení zájmu žáků základních škol v Pardubickém kraji o tyto obory. Žáci měli možnost si vyzkoušet činnosti jednotlivých oborů: Mechanizace a služby – svařování na trenažéru virtuálního svařování, Výpočetní technika – práce s vypalovacím a gravírovacím laserem, Logistika – demontáž kol u osobního automobilu, Floristika a zahradní architektura – tvorba drobné dekorace z přírodních materiálů, Scénická a výstavní tvorba – velkoformátová malba, umělecká fotografie, Chovatel cizokrajných zvířat – určení vzorků pomocí mikroskopů.